AİLE KOÇLUĞU VE DANIŞMANLIĞI

Kurumumuzda ailelere dönük ortak çalışmalar yapılmaktadır. Aile koçluğu ve danışmanlığı bizim için çok önemli. Çünkü rahat ve huzurlu, sevgi ve saygının olduğu bir aile ortamı sağlıklı bireylerin yetişmesinde temel zemini oluşturuyor. Tabi söz konusu aile içi ilişkiler olunca gündem ve konular oldukça çeşitlenebilir. Bu nedenle biz şöyle bir genelleme yaparak ilişkileri şu başlıklarla sıralayıp okuyucularımıza daha berrak bir bakış açısı sağlayabiliriz.

Her ailede;

  • Eşler arası ilişki,
  • Ebeveyn ve çocuklar arası ilişki,
  • Bazen de hepsi arasında ortak ilişkiye dönük problemler şekillenmiş olabilir.

Genellikle Aile içi problemlerde, özellikle aile içi eğitim ve kültürel etkiler, eşler arasında başlayıp genele yayılabiliyor ya da çocuklardan başlayıp, aileye yayılabiliyor. Böylesi zamanlarda öncelikle; aile içi ilişki de problemin ana kritik noktaları aileyle birlikte tesbit ediyoruz. Ortaklaştırdığımız talepler üzerinden hedeflerini belirliyoruz. Uygun teknik destek sağlayarak, şimdi ve gelecekteki ilişkilerini yeniden yapılandırmalarına destek veriyoruz.

Burada bazen danışmanlık bazen de koçluk hizmeti öne çıkabiliyor. Biz her iki hizmeti de vererek ailelerin sağlıklı ilişkiler kurup, güçlendirmelerine hizmet ediyoruz.

Züleyha Kurt Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

İletişime Geçmek için..